Perfumy idealne dla fanów podróży

para

Kiedy za oknem mróz, wiatr i niska temperatura marzymy o dalekich podróżach – w miejsca, gdzie pogoda będzie nas rozpieszczać. Obecny czas nie sprzyja jednak podróżowaniu, szczególnie w dalekie strony. Wiele z nas w tym roku decyduje się jedynie na podróż palcem po mapie. A gdyby tak do palca dodać nos? Wszak węch to jeden z najsilniejszych ludzkich zmysłów. Zapachy mogą wzbudzać wspomnienia, przywoływać zapomniane obrazy, kojarzyć się z konkretnymi miejscami, przenieść nas w najdalsze zakątki świata. Jakie perfumy kojarzą się z podróżami? Po jakie zapachy sięgać, jeśli chcemy znaleźć się w boskim Buenos, a jakie pachnidło odda klimat marokańskiej pustyni? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych perfum dla fanów życia nomada – ruszamy w podróż?

Kultowe perfumy dla podróżników

Są takie zapachy, które zawsze będą kojarzyć się z podróżami. Do nich zaliczyć można Voyage d’Hermès. Jego twórca Jean-Claude Ellena komponując je, mówił – „Podróżować to jechać gdzie indziej. Tam, gdzie poniesie nas wiatr, tam, gdzie serce nas powiedzie, tam, gdzie to, co spotkamy, zniewoli nas i wyzwoli.” Motto to pozwoliło stworzyć zapach, który jest obiektem pożądania współczesnych nomadów.

przytulanie

Zawiera on drzewny koktajl, orzeźwiający kardamonem i zniewalający piżmem. Pachnidło jednocześnie niepokoi i uspokaja, a przy tym jednoznacznie kojarzy się z dalekimi wojażami. Po propozycje od Hermesa chętnie sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podróżnicze zapachy to jednak domena nie tylko marki Hermes. Pachnideł inspirowanych dalekimi wyprawami szukaj też wśród propozycji takich marek jak L’Artisan Parfumeur, Hollister, Olfactive Studio,Eau d’Italie. Jeśli szukasz też podróżniczych perfum znanych firm to zwróć uwagę na zapachy Dior Sauvage, Tom Ford Noir, Michael Kors For Men czy Chanel Blue de Chanel.

Podróże bardzo bliskie

Podróżnicze zapachy mogą przywoływać wspomnienia nie tylko tych dalekich podróży, ale tych całkiem bliskich. Zapachy, które od wieków cieszą się dużym zainteresowaniem, to te kojarzące się ze śródziemnomorskimi aromatami. Jeśli szukasz włoskiej elegancji sięgaj po zapachy oparte na nucie czerwonego pieprzu, piżma, jaśminu, róży, drzewa figowego i oliwnego, bergamotki, kwiatu pomarańczy czy piwonii.

perfumy

Zestawienie tych aromatów proponują zarówno perfumy Salvatore Ferragamo dostępne na https://tagomago.pl/collections/salvatore-ferragamo, jak i propozycje od Bottega Veneta. Te pierwsze w postaci zapachu Signorina są kwintesencją włoskiej elegancji mieszającej słodkość z pewnością siebie i niezależnością. Najbardziej z włoskich zapachów w ofercie marki Bottega Veneta jest natomiast pachnidło Illusione dostępne w wersji dla kobiet i dla mężczyzn. Wonie, które łączy przywodzi na myśl leniwe popołudnie w willi w Toskanii, wenecką elegancję, spalone słońcem wybrzeże Amalfi czy spokój okolic Apulii.

5/5 - (ilość ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.