Smart casual, czyli jak ubrać się do pracy w lecie?

koszule

Dobranie odpowiedniego stroju do pracy w lecie jest bardzo wymagającym zadaniem. Męska branża odzieżowa przychodzi z pomocą, oferując przewiewne oraz swobodne elementy stroju. Niezależnie czy wykonuje się pracę w pomieszczeniu, czy w terenie należy zadbać o elegancki wygląd. Podstawowym elementem stroju każdego gentlemana jest koszula. W okresie letnim dobór odpowiednio luźnego i komfortowego ubioru stanowi nie lada wyzwanie. Najmodniejsze propozycje to od zawsze koszule męskie z krótkim rękawem. Są dostępne w każdym rozmiarze i pozwalają idealnie dopasować przyleganie materiału do sylwetki ciała. Dobrze dopasowane koszule, podobnie jak inne elementy ubioru, zapewniają komfort w momencie, gdy człowiek się poci, a ciało się przegrzewa. Oczywiście każda propozycja powinna zostać rozważona z perspektywy charakteru pracy, jaką się wykonuje.

Modne koszule męskie z krótkim rękawem – jak dobrać zależnie od pracy?

Zależnie od charakteru zawodu, jaki się wykonuje, codzienna praca może wymagać zróżnicowanego dress code’u. Naturalnie w warunkach outdoorowych pracodawca oraz współpracownicy nie oczekują restrykcyjnych zasad, jednak w biurze warto zwrócić na to uwagę. Koszule męskie z krótkim rękawem na lato wyróżniają się wieloma zaletami. Pomimo zachowania odpowiedniego stopnia formalności są bardzo swobodne i jednocześnie przylegają do ciała. Odpowiednie spodnie do nich to eleganckie jeansy lub chinosy w kolorach pasujących do koszuli albo subtelnie kontrastujących z nią. Dla osób pracujących od rana do popołudnia zalecane kolory koszul obejmują jasnoniebieskie, miętowe, jasnofioletowe oraz wiele innych. Godne polecenia są koszule z materiału jeansowego, który jest wygodny, przewiewny i trwały. Na co jednak warto zwrócić jeszcze uwagę przed kupnem?

Pierwszy bardzo ważny czynnik to temperatura otoczenia

Warto zwrócić uwagę na grubość materiału, z którego uszyto ubranie. Modne koszule męskie z krótkim rękawem bywają dość cienkie i niekiedy nadmiernie przewiewne. Może to stanowić problem w pomieszczeniach, które są klimatyzowane. W warunkach outdoor naturalnie nie trzeba się przejmować grubością, jednak warto mieć w zanadrzu jakieś lekkie okrycie wierzchnie. Pogoda w Polsce bywa bardzo kapryśna. Szybkie zmiany temperatury bez odpowiedniego stroju mogą bardzo szybko skończyć się przeziębieniem oraz kiepskim samopoczuciem.

prezentacja koszul-męskich z krótkim rękawem

Koszule slim fit – taliowane modele dla osób o zgrabnej sylwetce

Od dwóch dekad koszule w fasonie slim fit coraz częściej stanowią istotny element garderoby każdego mężczyzny. Pośród nich można znaleźć koszule męskie z krótkim rękawem na lato, które będą bardzo dobrze przylegać do skóry i nie spowodują przegrzania się ciała. Modele tego typu mogą być zbyt obcisłe dla osób z delikatną nadwagą i nie wybaczają nawet kilku dodatkowych kilogramów. Nowoczesne koszule męskie z krótkim rękawem powinny być szyte z dodatkiem elastycznych materiałów, dlatego warto zwrócić uwagę na ich zawartość w składzie materiału.

Na co należy zwrócić uwagę, kupując modne koszule męskie z krótkim rękawem?

Bardzo ważnym atrybutem jest naturalność tkanin. Niezależnie od warunków koszule z tkanin syntetycznych nie prezentują się zbyt elegancko i mogą źle układać się na wielu typach sylwetek. Syntetyczna koszula zawiedzie przede wszystkim w warunkach stresu oraz pośpiechu. Wykonując wymagające zadania, których wymaga zawód, pracownik w sztucznej koszuli może szybko poczuć dyskomfort z powodu potu. Najwyższej klasy koszule męskie z krótkim rękawem wykonane są z bawełny. Dotyczy to także modeli dopasowujących się do sylwetki. Nowoczesne technologie i tkaniny pozwalają na uzyskanie dużego stopnia elastyczności bez domieszkowania tkaniny materiałami sztucznymi.

Jak wyrazić indywidualność ubierając się w porze letniej?

Dostępne w polskich sklepach modne koszule męskie z krótkim rękawem tworzone są w rozmaitych wzorach. Są to nie tylko minimalistyczne wzory kratowe oraz pasowe, lecz także bardzo ciekawe printy, które zaimponują współpracownikom. W zawodach wymagających wysokiego stopnia formalności swój charakter można wyrazić także poprzez dobór modelu z odpowiednim kołnierzykiem lub zestawem guzików.

4.8/5 - (ilość ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.