Szybkie sposoby na opalanie w domu

Szybkie sposoby na opalanie w domu

Każda kobieta marzy o pięknej i równomiernej opaleniźnie. Latem możemy przez cały czas cieszyć się promieniami słońca. Zimą, by utrzymać efekt opalenizny często korzystamy z solarium. Jednak co zrobić w sytuacji kiedy nie mamy możliwości pójścia do solarium lub po prostu z różnych powodów unikamy opalania za pomocą sztucznych lamp? Jest na to idealne rozwiązanie. Są to kosmetyki samoopalające. Obecnie na rynku dostępnych jest szereg tego typu produktów. Poniżej przedstawione są te najbardziej popularne.

Chusteczki samoopalające

Jest to jeden z najtańszych produktów do opalania stosowanych w domowym zaciszu. Wyglądem przypomina chusteczki nawilżające dla niemowląt. Jednak w swoim składzie posiada dodatkową substancję jaką jest czynnik brązujący. To on odpowiada za nadanie skórze brązowego odcienia. Chusteczki w swoim składzie posiadają dodatkowo substancje nawilżające, dzięki czemu nasza skóra pozostaje gładka. Jak stosować ten produkt? Po odpakowaniu wystarczy po prostu przetrzeć określone partie ciała chusteczką. Efekt opalenizny widoczny jest po około godzinie i utrzymuje się nawet do kilku dni.

Samoopalacze

To jeden z najstarszych produktów do opalania. Głównym składnikiem samoopalaczy jest dihydroksyaceton, czyli DHA. Substancja ta wchodzi w reakcję z wierzchnią warstwą naskórka czego efektem jest opalenizna. Jest ona odporna na zmywanie. Jej trwałość zależy natomiast od stopnia i szybkości złuszczania się naskórka. Opalenizna pojawia się już po dwóch godzinach od zastosowania.

Balsamy brązujące

Jest to obecnie jeden z najchętniej wybieranych produktów samoopalających. Cieszą się ogromną popularnością ze względu na swój bogaty skład. Jak sama nazwa wskazuje posiadają substancje nawilżające, ujędrniające, regenerujące i odżywcze. Wszystko oczywiście zależy od tego jaki dodatkowy efekt oprócz opalenizny będziemy chcieli uzyskać. Oczywiście balsamy te posiadają także w swoim składzie czynnik brązujący. Jest go jednak mniej niż w tradycyjnym samoopalaczu. Mimo to efekt opalenizny utrzymuje się do kilku dni i jest widoczny już po dwóch godzinach od zastosowania.

Jak widać rynek oferuje różnego rodzaju produkty samoopalające. Jaki z nich wybierzemy zależy od naszych upodobań i efektu jaki chcemy osiągnąć. Warto jednak pamiętać, że zanim nałożymy kosmetyk warto wykonać peeling. Dzięki temu usuniemy martwy naskórek co pozwoli nam się cieszyć równomierną i bardziej trwała opalenizną bez widocznych smug. Pamiętajmy jednak, by postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Nie przesadzajmy także z ilością tego typu kosmetyków.

4.7/5 - (ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.