Co warto kupić we Włoszech

Co warto kupić we Włoszech

Wszystkie osoby interesujące się światem mody nie powinny mieć problemu z odpowiedzią na to pytanie. Włochy to stolica mody oraz ojczyzna wielu słynnych marek odzieżowych i domów mody. Od setek lat kojarzymy to państwo z ubraniami, butami i dodatkami najwyższej jakości. Jakie ubrania warto zatem przywieźć ze sobą z wakacji we Włoszech?

Wyroby skórzane pierwszej klasy

Włochy od lat słyną z galanterii stojącej na najwyższym poziomie. Dlatego będąc we Włoszech warto zastanowić się nad zakupem skórzanej torebki, paska, portfela czy też rękawiczek. Nie będzie to mały wydatek, ale na pewno będzie to inwestycja na lata. Włoskie produkty przyciągają uwagę także ze względu na niezwykle staranne wykończenie i elegancki wygląd. Nigdzie indziej nie znajdziesz skórzanych wyrobów z tak długą historią przemysłu, sięgającą nawet kilkaset lat wstecz.

Buty jak żadne inne

Kształt tego kraju przypomina but, dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt, iż buty produkowane we Włoszech należą do wyrobów najwyższej jakości. To kolejny element garderoby, na którym nie warto oszczędzać, a już zwłaszcza będą w takim obuwniczym raju jak Włochy. Zarówno panowie jak i panie znajdą wyjątkowe buty na każdą okazję, które już z wyglądu będą świadczyły o dobrej marce i starannym wykonaniu. Podczas wędrówki po sklepach warto jednak upewnić się czy but naprawdę jest wykonany ze skóry, gdyż można natrafić na dość drogie obuwie wykonane z innych surowców.

Garnitur godny gentelmana

Każdy modny mężczyzna wie, że jedne z najlepszych garniturów na świecie pochodzą właśnie z Włoch. To tutaj powstało wiele znanych marek mody męskiej, takich jak słynne domy mody Dolce & Gabbana, Gucci czy też Giorgio Armani, które od lat wyznaczają trendy w świecie mody męskiej. Ubrania dla mężczyzn to kolejny powód, żeby odwiedzić Włochy.

Markowe ubrania i dodatki dla pań

Świat włoskiej mody nie zapomina o kobietach – ilość sklepów dla kobiet może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Fanki mody wiedzą jednak, że Mediolan to stolica światowej mody, a całe Włochy uznawane są za mekkę wielbicieli markowych ubrań najwyższej jakości. Ceny w butikach Versace mogą zrujnować budżet niejednej rodziny, podobnie jak ubrania i dodatki od Prady, jednak Włochy to także modne i znane sklepy na każdą kieszeń. Warto poszukać włoskich marek, często zupełnie nieznanych w Polsce, i przywieźć z wakacji kilka sukienek włoskiej jakości.

Kupuj z głową

Włoskie ubrania to bardzo często spory wydatek, dlatego warto dwa razy zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Włochy posiadają olbrzymią sieć outletów, w których można znaleźć najbardziej znane marki w bardzo korzystnych cenach. Należy także zachować ostrożność spacerując wśród lokalnych bazarów. Spora część sprzedawanej odzieży na pewno będzie kusić cenami, jednak warto wystrzegać się podróbek znanych marek oraz ubrań produkowanych poza Włochami, często pochodzących z Chin lub Wietnamu. W Polsce można kupić je w o wiele niższej cenie.

4.4/5 - (ilość ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.