Współczesne ofiary mody. Jak się nie ubierać ?

Współczesne ofiary mody. Jak się nie ubierać

Zastanawiasz się jak się ubierać, by nie stać się przysłowiową ofiarą mody i pośmiewiskiem otocznia? Szukasz rozwiązań, które w każdej sytuacji pozwolą ci się czuć komfortowo i odpowiednio ubranym? Jeżeli tak, to powinieneś zastosować się do naszych kilku porad, dzięki którym w każdym momencie swojego życia będziesz wyglądać stylowo a zarazem modnie.

Co roku w światowej popkulturze pojawiają się nowe coraz to bardziej odważne i często kontrowersyjne trendy modowe, którym ulegają miliony osób na całym świecie. Ślepe podążanie za nimi może stać się przyczyną twojej porażki. Prezentowane na wybiegach modela mają bowiem to do siebie, iż często są zwyczajnie niepraktyczne i nieprzeznaczone do codziennego użytku. Przykładem takiego trendu są między innymi przezroczyste spodnie zaprezentowane przez brytyjską markę Topshop. Łatwo sobie wyobrazić reakcję zwyczajnych ludzi na ulicy na widok naszej stylizacji, w której główną rolę grają plastikowe spodnie.

Kolejną przyczyną dla której kobiety często stają się ofiarami mody jest niewłaściwe dobranie rozmiaru czy rodzaju ubrania do sylwetki. Nie oszukujmy się każda z nas jest inna i ma inny typ budowy ciała, nie zawsze odpowiadający wymogom światowego przemysłu mody. I tak niskie osoby powinny zrezygnować z butów zapinanych wokół kostki, które optycznie skracają a wysokie panie z ubrań które dodatkowo wydłużają czyli na przykład z spodni z wysokim stanem czy pionowych pasków. Szkodliwe jest także noszenie ubrań o kilka rozmiarów za małych lub za dużych.

Znamiennym jest także zły dobór outfitu do danej okazji. Krótka spódniczka i wydekoltowane bluzki są złym pomysłem na biznesowym spotkaniu a biurowy garnitur nie pasuje do luźnego spotkania z przyjaciółmi. Przestrzeganie tak zwanego dress code jest również szczególnie ważne podczas imprez masowych, gdzie stykamy się z duża ilością osób, takich jak wesela czy spektakl w teatrze, gdyż to właśnie tam nasz strój jest najbardziej dostrzegalny i najczęściej komentowany.

Ostatnią radą, którą warto się kierować w codzienny życiu jest dobranie ubioru do wieku. Oczywiście każdy może być młody duchem, ale pewnych rzeczy w pewnym wieku już zwyczajnie nie przystoi nosić. I działa to w obie strony, gdyż zbyt poważne ubrania w szafie nastolatki, też sprawiają iż może się ona stać ofiarą mody.

By więc zawsze być stylowo a zarazem modnie ubranym, trzeba z głową czerpać z popularnych trendów, nie zapominając o swojej sylwetce, wieku oraz okazji.

4.4/5 - (ilość ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.