Zadbaj o nawilżenie skóry – 5 porad

Zadbaj o nawilżenie skóry - 5 porad

Dbając o swoją skórę, warto zadbać o jej nawilżenie. Dobrze dobrane kosmetyki pomogą utrzymać właściwe nawilżenie skóry, dzięki czemu będzie ona gładka, elastyczna i jędrna. Nawilżenie skóry jest szczególnie ważne zimą, kiedy powietrze jest suche i chłodne. W tym okresie warto szczególnie zwrócić uwagę na używane kosmetyki, by zapewnić skórze optymalny poziom nawilżenia. Należy stosować produkty, które są bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Prawidłowe nawilżanie to podstawowy zabieg, który sprawia, że skóra pięknie się prezentuje. W jaki sposób najlepiej zadbać o skórę, żeby była gładka i jędrna?

Dobrze dobrane kosmetyki

Kluczem do idealnego nawilżenia jest regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków. Oczywiście takie preparaty powinny być dobrane do naszego typu skóry, na przykład cera sucha będzie zawsze wymagała dodatkowego, mocniejszego nawilżenia. Kosmetyki powinny zawierać odpowiednie substancje o skutecznym działaniu, nie mogą być jednak zbyt ciężkie. Warto także stosować preparaty przeznaczone do naszego przedziału wiekowego.

Inne kosmetyki zimą i latem

Bardzo ważne jest dobieranie kosmetyków do pory roku. Zimą skóra może potrzebować dodatkowego nawilżenia, zwłaszcza jeśli często przebywamy w pomieszczeniach klimatyzowanych, gdzie powietrze jest bardzo suche. Skóra twarzy będzie również wymagała zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak niskie temperatury i wiatr. Latem natomiast trzeba koniecznie zatroszczyć się o prawidłową ochronę przed promieniowaniem UV.

Prysznic zamiast kąpieli

Prysznic jest lepszy niż kąpiel. Oczywiście długa, gorąca kąpiel jest bardzo przyjemna i relaksująca, jednak nie można korzystać z niej zbyt często, ponieważ negatywnie wpływa na kondycję skóry, powodując, że traci ona wodę. Dużo lepiej sprawdza się szybki prysznic. Trzeba także upewnić się, że woda nie jest gorąca – należy myć się wodzie letniej! Zbyt długie kąpiele w za gorącej wodzie będą niszczyć naturalną warstwę ochronną skóry i w ten sposób spowodują, że będzie się ona przesuszać.

Odpowiednie mycie

Oczywiście znaczenie ma także stosowanie odpowiednich produktów do mycia, które powinny delikatnie nawilżać skórę i nie mogą jej dodatkowo wysuszać. Przed wyjściem pod prysznica należy zawsze dokładnie zmyć wszystkie produkty myjące. Następnie skórę trzeba delikatnie osuszyć przy pomocy miękkiego ręcznika. Skórę trzeba osuszyć jak najszybciej i trzeba robić to z wyczuciem. Trzeba unikać mocnego tarcia ręcznikiem!

Systematyczność

Najlepsze efekty nawilżania można osiągnąć, jeśli będzie ono powtarzane regularnie. Nasza skóra wymaga systematycznej, codziennej pielęgnacji. Codzienne nawilżanie powinno być twoim nawykiem. Po prysznicu i osuszeniu skóry zawsze należy nanieść na nią odpowiedni kosmetyk o działaniu nawilżającym. Dobre preparaty pozwolą na przywrócenie skórze prawidłowej powłoki ochronnej, która będzie ją zabezpieczać przed utratą wody i przed przesuszaniem się.

4.5/5 - (ilość ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.