Na co zwracać uwagę kupując garnitur

Na co zwracać uwagę kupując garnitur

Kupując garnitur każdy marzy, że będzie w nim wyglądał elegancko. Jeśli ma się osiągnąć to przy wyborze odpowiedniego garnituru należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Wśród najważniejszych jest kolor, styl oraz oczywiście cena

1. Kolor

Jeśli chodzi o kolory klasyczne to wśród nich należy wymienić: szary, grafitowy oraz granatowy. Najbardziej uniwersalnym wyborem jest kolor granatowy. Najważniejszą kwestią jest to, aby unikać garnituru w kolorze czarnym ponieważ jest to kolor zarezerwowany na różnego rodzaju formalne okazje takie jak pogrzeby. Granatowy będzie na pewno nadawał się na największą ilość okazji. Jest to bardzo duża zaleta ponieważ można go ubrać zarówno na spotkania biznesowe czy też ślub.

2. Styk

Wybór różnego rodzaju garniturów jest bardzo ogromny, jednak jeżeli szuka się garnituru uniwersalnego to powinien być to garnitur jednorzędowy, który będzie zapinany przy wykorzystaniu dwóch guzików. Kolejnym ważnym elementem tego rodzaju garnituru będzie fakt, że będzie on posiadał gładką fakturę oraz nie będzie ozdobiony żadnymi dodatkowymi wzorami. Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie garnituru do sylwetki. Dobrze jest to zrobić pod okiem doświadczonych sprzedawców, aby uniknąć sytuacji, w których garnitur będzie za mały czy też za duży. Niestety niedopasowane garnitury noszą często nawet osoby mające odpowiednie fundusze. Taka sytuacja sprawia, że garnitur po prostu wygląda nieelegancko.

3. Materiał

Oczywiście najbardziej wygodną sytuacją jest kupno kilku garniturów na różne pory roku, jednak jeżeli chce się kupić tylko jeden, który będzie mógł być stosowany o każdej porze należy dokładnie przyjrzeć się materiałowi. Powinien być wykonany z wełny o bardzo wysokiej jakości i średniej gramaturze. Kolejną istotną kwestią jest odpowiedniej jakości podszewka. Powinna być wykonana z tkaniny naturalnej, która sprawi, że podczas noszenia garnituru jego użytkownik będzie się mniej pocił.

4. Krój

Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego kroju. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia szerokość ramion w marynarce. Jest to bardzo istotne ponieważ o ile większość rzeczy można poprawić to niestety tego elementu nie. Dlatego też kupując garnitur należy największą uwagę zwrócić uwagę na tą kwestię. Jeszcze jedną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, aby garnitur nie marszczył się na plecach. Pozostałe kwestie garnituru da się w większości przypadków poprawić bez większego problemu. Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, które będą miały wpływ na ilość prac przy garniturze. Należy zwrócić na odpowiednią długość nogawek i rękawów. Powinny być one tak dobrane, aby nogawki nie zawijały się na butach. Oczywiście nie mogą być również zbyt krótkie. Rękawy powinny kończyć się około 1-2 centymetrów od nadgarstka w taki sposób, aby było widać odrobinę koszuli.

5. Cena

Niestety chcąc cieszyć się wysokiej jakości garniturem nie można oszczędzać. Trzeba liczyć się z wydaniem co najmniej 1.5-2 tysięcy złotych, jeśli mają być w nim zastosowane materiały wysokiej jakości.

Jak widać kwestii, na które warto zwrócić uwagę jest całkiem sporo. Warto na każdy z tych elementów zwrócić uwagę.

4.4/5 - (ilość ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.