Żółty to najmodniejszy kolor sezonu

Żółty to najmodniejszy kolor sezonu

Przewija się on na pokazach wszystkich czołowych projektantów na świecie a w każdym sklepie możemy spotkać ubrania właśnie w tym wyjątkowym, energetycznym, unikalnym i dotąd często omijanym kolorze. Zanim jednak przejdziemy do przeglądu rzeczy jakie proponują nam światowe marki, powinniśmy się bardziej zagłębić w symbolikę tej barwy i jej dopasowanie do typu urody.

Żółty bowiem jest barwą jasną i ciepłą, kojarzoną ze słońcem a więc z energią życiową, radością i szczęściem. Ponadto stymuluje on pracę mózgu i pobudza go do lepszej zdolności pamięciowej. Wywołuję on w nas też wiele pozytywnych skojarzeń, co wykorzystuje wiele marak, jak na przykład McDonald w swoim logo i poprawia nasze samopoczucie. Symbolizuje on również wiedzę, mądrość i rozsądek a z drugiej strony odrobinę szaleństwa osoby która go nosi. Kolor żółty jest także wykorzystywany w reklamach, czy znakach drogowych w celu przyciągnięcia uwagi.

Kolor żółty jest dość trudną barwą i pasuję do niewielu typów urody. Z pewnością powinny go unikać blondynki o jasnej cerze i osoby, które lubią opalać się na czerwono. Natomiast pasuję on do pań o typach urody: jesień i zima. Czyli takich, które mają rude, kasztanowe albo ciemne włosy a ich oczy mają barwę brązową, zieloną lub niebieską. Ich cera jest oliwkowa lub brzoskwiniowa. Takim panią kolor żółty jak najbardziej pasuje i tylko podkreśli ich subtelną urodę.

Żółty kolor, choć jest specyficzną barwą ma także kilka innych kolorów z którymi będzie tworzyć idealne połączenie. Na letni dni najlepszym wyborem jest zestawienie go z bielą, gdyż są to jasne kolory i będą odbijać promienie słoneczne oraz zapewniać komfort w słoneczne dni. Kolejnym dobrym wyborem jest czerń, która tworzy eleganckie i efektowne stylizację. Na co dzień natomiast polecamy brązy lub odcienie chabrowego, szafiru i melanżowego szarego, które stonują żar żółci. Dobrym posunięciem będzie także, włączenie żółtego do stylizacji za pomocą akcesoriów i dodatków, co uchroni przed zaliczeniem modowej wpadki.

Żółty kolor możemy znaleźć nie tylko na pokazach czołowych projektantów takich jak Valentino czy w kolekcji Chloe ale także w ofercie najpopularniejszych sieciówek. Zaczynając od odkryć wierzchnich Stradivariusa oferuje nam kanarkowy, ażurowy sweter, Reserved długi żółty kardigan a Sinsay krótką marynarkę. Żółty dominuje także w dodatkach, przykładowo w kopertówce Sisley, szaliku BIG_STAR, dwustronnej torbie typu shopper Zary czy w espadrylach Love Moschino.

4.6/5 - (ilość ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.