Jak zrzucić kilka kilogramów w miesiąc

Jak zrzucić kilka kilogramów w miesiąc

W jaki sposób można w ciągu miesiąca poprawić wygląd swojej sylwetki i zrzucić kilka kilogramów? Oto przydatne porady, które pomogą osiągnąć ten cel.

Odstaw cukier

Nie da się ukryć, że cukier tuczy. Warto pamiętać, że można go znaleźć w bardzo wielu produktach. Oprócz słodyczy znajduje się również w dżemach, jogurtach owocowych, wielu sokach, gazowanych napojach oraz różnych daniach przetworzonych. Warto z nich zrezygnować, a także ze słodzenia herbaty i kawy. W ten prosty sposób można w dużym stopniu zmniejszyć ilość zjadanych kalorii.

Zjedz śniadanie

Wiele osób lekceważy śniadanie. Dzieje się tak z powodu pośpiechu lub po prostu braku apetytu o tak wczesnej porze. Jest to bardzo niekorzystne, ponieważ brak śniadania sprawia, że trudnej jest regulować apetyt później w ciągu dnia. Osoby, które nie jedzą śniadania, bardzo często mają większą skłonność do podjadania.

Licz kalorie

Liczenie kalorii i ciągłe sprawdzanie kaloryczności różnych produktów jest bardzo męczące, ale pozwala na sprawdzenie ile energii dostarczasz organizmowi. Oczywiście powinniśmy dostarczać mniej niż spalmy. W internecie można znaleźć nie tylko tabele kalorii, ale także przydatne kalkulatory, które pozwalają na obliczenie ilości kalorii spalonych w czasie różnych rodzajów aktywności.

Ćwiczenia

Bez aktywności fizycznej trudno jest myśleć o tym, żeby pozbyć się kilogramów. Najlepszym sposobem na spalanie tłuszczu są treningi cardio, czyli na przykład bieganie, pływanie lub jazda na rowerze. Ważne, aby się zdyscyplinować i ćwiczyć systematycznie. Jeśli nie mamy kondycji, początki mogą być trudne, ale nie należy się zniechęcać.

Unikaj radykalnych diet

Głodówki, monodiety i diety o bardzo niskiej kaloryczności ogólnie nie są polecane. Oczywiście pozwalają one na szybką utratę wagi, ale jednocześnie mają niekorzystny wpływ na organizm. Warto pamiętać, że zbyt szybkie odchudzanie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Oznacza to, że stracone kilogramy wrócą zaraz po zakończeniu odchudzania. Wygłodzony organizm będzie dążył do tego, żeby za wszelką cenę odbudować utraconą tkankę tłuszczową. Lepiej odchudzać się w umiarkowanym tempie.

Suplementy na odchudzanie

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów takich preparatów. Niektóre z nich na przykład blokują apetyt, zmniejszając ochotę na jedzenie. Działanie innych polega natomiast na ograniczaniu wchłaniania substancji odżywczych z przewodu pokarmowego lub podkręcaniu metabolizmu. Oczywiście należy stosować tylko bezpieczne suplementy z drogerii lub apteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *