20 ciekawostek o modzie

20 ciekawostek o modzie

1. 15 lipca 2017 roku wypada 20 rocznica morderstwa Gianniego Versace, założyciela legendarnego domu mody. Gianni Versace został zastrzelony przed swoim domem. Jego morderca kilka dni później popełnił samobójstwo. Istnieje podejrzenie, że morderstwo mogło mieć związek z porachunkami mafijnymi.
2. 26 lutego obchodzony jest dzień Leviego Straussa, popularyzatora spodni roboczych znanych jako jeansy.
3. Polska jest na niechlubnym drugim miejscu w rankingu krajów europejskich pod względem liczby ferm zwierząt futerkowych. Wielu naszych sąsiadów wycofuje się z tego haniebnego procederu. W Polsce znajduje się około 900 ferm, na których zwierzęta żyją i są zabijane w skandalicznych i okrutnych warunkach.
4. Trendy w ubraniach na sezon jesień/zima 2017 – folk, srebrny błyszczący kolor dominujący w stylizacji (np. płaszcz), białe strusie pióra, okrycia w kształcie koca, stylizacja w stylu bohaterów filmu Matrix.
5. W 2017 roku zostanie wydany pierwszy numer polskiej edycji kultowego magazynu Vogue. Trwają spekulacje kto znajdzie się na pierwszej okładce.
6. W ciągu życia przeciętna kobieta kupuje 3 000 sztuk różnych części garderoby.
7. Nazwa “bikini” pochodzi od atolu Bikini, na którym podczas II wojny światowej przeprowadzano testy nuklearne. Twórca kostiumu Louis Reard wierzył, że bikini będzie równie wielkim szokiem co użycie bomby atomowej.
8. Sukienki o kroju A zostały zaprojektowane przez legendarnego projektanta mody Christiana Diora. Do dzisiaj krój uznawany jest za kultowy i co pewien czas pojawia się w aktualnych trendach.
9. Co roku na świecie sprzedaje się ok. 2 miliardów T-Shirtów.
10. W kulturze arabskiej największą zniewagą jest pokazanie komuś swoich butów i uderzenia kogoś podeszwą buta. Ta część garderoby jest uznawana za nieczystą.
11. Trendy w biżuterii w sezonie jesień/zima 2017: biżuteria w stylu punk, elementy biżuterii w kształcie złotych kluczyków, perły, duże kryształowe kolczyki, mistyczne symbole.
12. Kolory, które będą najmodniejsze w sezonie jesień/zima 2017: pudrowy róż, szary, tzw. navy blue, limonkowy, pomarańczowy w odcieniu jesiennych liści.
13. 9 na 10 kobiet kupuje sukienki, których nigdy nie założy.
14. Sponsorowany artykuł na blogu popularnej szafiarki kosztuje ok. 12 000 zł. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek to wpis na facebooku kosztuje “tylko” 5 000 zł.
15. We Francji wprowadzono prawo stanowiące, że modelki nie mogą mieć BMI niższego niż 18. Za skorzystanie z usług szczuplejszej modelki grozi kara do 75 000 euro. Ma to zmusić projektantów do promowania zdrowych nawyków żywieniowych, zdrowej sylwetki i prawidłowych wzorców.
16. Trendy w makijażu jesień/zima 2017: jeżynowe/śliwkowe usta, przerysowane kreski na powiekach wyciągnięte poza oko, niebieskie, turkusowe akcenty na oku.
17. Trendy paznokciowe jesień/zima 2017: ozdoby biżuteryjne na paznokciach 3D, lustra, półksiężyce w stylu lat dwudziestych, długie okrągłe paznokcie, lakier na jednym paznokciu – pozostałe bez ozdób.
18. Co roku pokazy na Fashion Weeku w Nowym Jorku podziwia ok. 230 000 osób.
19. Najdroższa suknia w historii została zaprezentowana w 2009 roku, była to suknia Faiyzali Abdullah, była ozdobiona ponad 750 kryształkami Svarowskiego, diamentem. I była czerwona.
20. Hugo Boss był członkiem NSDAP. Jego dom mody projektował mundury dla hitlerowskich żołnierzy – SS, SA i Hitler Jugend.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *