Czego nie robić na siłowni

Czego nie robić na siłowni

Na siłowni, jak w każdym innym miejscu, obowiązują określone zasady zachowania się, które sprawią, że będziemy mogli spędzić tam czas bez przeszkadzania innym osobom oraz uzyskać dobre rezultaty ćwiczeń.

Porządek jest ważny

Nie jesteś jedyną osobą, która korzysta ze sprzętu znajdującego się na siłowni. Postaraj się zawsze odkładać wszystko na miejsce – to bardzo ułatwi życie innym ćwiczącym. Pamiętaj też o tym, żeby zawsze zdejmować obciążenie ze sztangi, zwłaszcza jeśli jest ono bardzo duże. Osoba, która chce ćwiczyć po tobie, może nie być taka silna. Oczywiście nie powinna także robić rzeczy, które nie należą do jej obowiązków, czyli sprzątać po tobie. Jeśli jesteś w stanie wykonać ciężki trening, odłożenie ciężarów na miejsce, nie powinno być dużym problemem.

Zajmowanie sprzętu

Kiedy ćwiczysz z przerwami, zejdź ze sprzętu i pozwól, żeby skorzystali z niego inni. Jeśli ktoś poprosi o korzystanie na zmianę z jakiegoś sprzętu, postaraj się dojść do jakiegoś kompromisu. W przerwie między seriami nie musisz siedzieć przez cały czas na sprzęcie, zajmując się w tym czasie na przykład czytaniem książki lub telefonem. Skoncentruj się na ćwiczeniach. .

Nie rzucaj ciężarami

Czasem rzucanie ciężarami jest uzasadnione, jednak w większości przypadków jest wręcz przeciwnie. Nie możesz odłożyć normalnie ciężaru na miejsce? Być może wykonujesz zbyt intensywny trening i powinieneś wrócić do mniejszych obciążeń. Pamiętaj, że ciężary po prostu odkłada się na miejsce, nie trzeba ich rzucać na ziemię. W ten sposób można jedynie zrobić dziurę w podłodze.

Zachowuj się cicho!

Prawidłowe oddychanie ma ogromne znaczenie również w czasie ćwiczeń siłowych. Czasem po prostu trudno podnieść bardzo duży ciężar bez wydawania głośnego okrzyku, co jednak nie znaczy, że trzeba to robić za każdym razem! Gdyby wszyscy pokrzykiwali przy każdym ćwiczeniu trudno byłoby wytrzymać na siłowni.

Telefon komórkowy nie jest potrzebny

Telefon po prostu najlepiej zostawić w szatni i nie zabierać go ze sobą. W końcu wcale nie jest potrzebny do tego, żeby wykonywać ćwiczenia. Głośne rozmowy przez telefon będą po prostu przeszkadzać innym i rozpraszać ich niepotrzebnie w czasie treningu.

Dress code

Oczywiście na siłowni nie obowiązuje ścisły dress code, ważne żeby ubrania umożliwiały wykonywanie ćwiczeń w wygodny i bezpieczny sposób. Nie oznacza to jednak, że można założyć na siebie wszystko na, co mamy ochotę. Warto unikać bardzo ekstrawaganckich strojów, które mogą po prostu rozpraszać innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *